Seagate ST4000NM0025 4TB SAS (Serial Attached SCSI) Hard Disk Drives
Please be aware that SAS drives will not work in most desktops and laptops.
If you are unsure, please call one of our specialist team.
ST4000NM0025 product summary
SEAGATE 4TB 25MM 12G SAS 7.2K HDD
Manufacturer
Seagate
Interface Group
SAS (Serial Attached SCSI)
Interface
SAS
Physical Size
3.5in x 25mm
Capacity
4TB
Speed
7,200RPM
Part Specific Options
This part has the following options to purchase.
Refurbished
1 in stock
1V4207-004
Refurbished
1 in stock