Seagate ST3000NM0035 3TB SAS (Serial Attached SCSI) Hard Disk Drives
Please be aware that SAS drives will not work in most desktops and laptops.
If you are unsure, please call one of our specialist team.
ST3000NM0035 product summary
SEAGATE 3TB SAS 6G 7.2K 25MM HDD
Manufacturer
Seagate
Interface Group
SAS (Serial Attached SCSI)
Interface
SAS600
Physical Size
3.5in x 25mm