Seagate ST3000NM0025 3TB SAS (Serial Attached SCSI) Hard Disk Drives
Please be aware that SAS drives will not work in most desktops and laptops.
If you are unsure, please call one of our specialist team.
ST3000NM0025 product summary
SEAGATE 3TB SAS 7.2K 25MM HDD
Manufacturer
Seagate
Interface Group
SAS (Serial Attached SCSI)
Interface
SAS
Physical Size
3.5in x 25mm
Capacity
3TB
Speed
7,200RPM
Part Specific Options
This part has the following options to purchase.
1V420N-037
Refurbished
3 in stock
Refurbished
1 in stock
1 in stock
1 in stock