Fujitsu MHW2100BH 100GB SATA Hard Disk Drives
MHW2100BH product summary
FUJITSU 100GB 2.5" SATA150 5400RPM HDD
Manufacturer
Fujitsu
Interface Group
SATA
Interface
SATA150
Physical Size
2.5in
Capacity
100GB
Speed
5,400RPM
Part Specific Options
This part has the following options to purchase.
Refurbished
8 in stock
CA06820-B040
Refurbished
Call for stock
CA06820-B44500SN
Call for stock
MHW2100BH product details
Fujitsu MHW2100BH internal hard drive 2.5" 100 GB Serial ATA
Features
Average latency
5.56 ms
Bytes per sector
512
Full stroke seek time
22 ms
HDD capacity
100 GB
HDD interface transfer rate
1.5 Gbit/s
HDD size
2.5"
HDD speed
5400 RPM
HDD sustained transfer rate
150 MiB/s
Interface
Serial ATA
Read seek time
14 ms
Storage drive buffer size
8 MB
Track to track seek time
1.5 ms
Type
HDD
Write seek time
12 ms
Power
Operating voltage
5 V
Weight & dimensions
Depth
100 mm
Height
9.5 mm
Weight
101 g
Width
70 mm